„Aš rudeninis paukštis – rudeninis, ruduo į žemę atnešė mane…“, – šie dainos žodžiai labiausiai tinka mūsų džiaugsmui išreikšti. Profesionalus menininkas, kaunietis Linas Kaziulionis mūsų globos namams padovanojo nuostabų piešinį – margaspalvį paukštį (audėją).

Visagino socialinės globos namai ilgus metus „nesididžiuodavo“ jų teritoriją supančia sovietinio palikimo betonine tvora. Galimybė ją nugriauti – nereali, todėl pradėjome ieškoti galimybių, kaip kūrybiškai jas apipavidalinti.

Internete radome tapytojo Lino Kaziulionio paskelbtą konkursą „Call For Walls” (Ieškomos sienos), kuriame jis kvietė organizacijas ar asmenis teikti viešosios erdvės idėjas, kuriose galima būtų nupiešti freską ant sienos. Parašėme projektą, nusiuntėme mūsų  „liūdnos”  erdvės nuotrauką. Labai apsidžiaugėme žinia, kad buvo atrinkti du projektai – laimėtojai ir vienas iš jų – mūsų! Su nekantrumu laukėme atvykstančio menininko.

Pasak Lino, Lietuvą kiekvienas kuriame asmeniškai, todėl ir  jam kilo noras Lietuvos 100 –mečio proga padaryti kažką gera. „Mes įpratę, kad labdaros akcijas  organizuoja įvairios organizacijos, bet juk mes kiekvienas galime savo kūryba ar darbu gražinti Lietuvą asmeniškai”,  – atsakė Linas, paklaustas, kodėl tai daro.

Lino tapymo procesas pritraukė daug mūsų gyvenotojų. Jiems buvo įdomu stebėti, kaip gimsta meno kūrinys: iš kontūrų ryškėja rožės, paukščio sparnai, kūnas,  galva… Vėliau visa tai buvo nudažyta šiltomis spalvomis.  Kai pasimatė užbaigtas piešinys, mūsų Marija pasakė: „Jūs pagyvinote mūsų aplinką. Ačiū labai”.

Stebint piešiantį dailininką, gyventojams patiems norėjosi paimti teptuką į rankas. Tai matydamas, Linas ant šalia esančios tvoros, nupiešė grafiti piešinio kontūrus. Gražu buvo žiūrėti, kaip įsijautę gyventojai rinkosi mėgiamą spalvą ir drąsiai teptuku tepė ant sienos. Vyko tikros abipusės kūrybinės dirbtuvės. Užbaigti piešiniai viliote viliojo prie jų  fotografuotis.  „Kai pas mus atvažiuos svečiai, čia galės fotografuotis”, – pastebėjo Gytautas.

Direktorė Vida Meškėnienė padėkojo menininkui Linui Kaziulioniui ir jį atlydėjusiai žmonai Evelinai už gerumą, padovanotą grožį ir išskirtinį dėmesį mūsų gyventojams.

Gyventojai menininko paprašė papasakoti apie save. Linas prisiminė, kad pirmą užsakymą  – išdažyti picerijos langus Kaune, gavo būdamas septintoje klasėje. Kad paauglystėje buvo „tas blogietis“, kuris Kauno ir Panevėžio sienas išpaišydavo grafiti. O vėliau įstojo ir baigė tapybą Vilniaus dailės akademijoje.

Pasak Lino, jis dabar eilinis-savanoris karys, besireiškiantis įvairiuose meno ir socialinės atsakomybės projektuose. Menininkas išgarsėjo savo projektais gimtajame Kauno mieste (kaip Mona Liza XXI a. ant Kauno technologijos universiteto bendrabučio sienos, kur į gatvės freskos kūrinį integravo technologinius sprendimus), buvo pasirinktas pagrindiniu sostinės gatvės meno festivalio kūrinio autoriumi, nemažai darbų atlieka verslo ir privatiems klientams, šiuo metu savo kūrybą pristato Jungtinėse Amerikos Valstojose: Vašingtone, Niujorke, San Franciske ir Los Andžele. Džiugu, kad mūsų gyventojai galės grožėtis profesionaliu menu , kaip ir visi.

Daugiau apie Liną galite pasiskaityti http://kart7.lt/

VISAGINO SOCIALINĖS GLOBOS NAMAI
Adresas Dūkšto kel. 68, 31147 Visaginas
Tel.: +370 (386) 60614
El.p. info@vsgn.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių
asmenų registre, kodas 191785483

© 2021 Visos teisė saugomos.

Pakeisti teksto dydį