Visagino socialinių globos namų teritorijoje pastatyta funkcinė Dinozauro skulptūra. Šios įstaigos gyventojų sveikata didžiąja dalimi priklauso nuo jų fizinio aktyvumo. Dėka įgyvendinamo projekto „Sportuok su dinozauru”, padažnėjo krepšinio, smiginio treniruotės, įvairūs sportiniai žaidimai ir kita aktyvi užimtumo veikla lauke.

„Mūsų gyventojai silpnai motyvuoti fiziškai judėti. Jiems reikia siūlyti neįprastas ir nekasdienes sportines veiklas, aplinką. Taip gimė projekto idėja pastatyti dinozauro formos priemonę, kuri paskatintų juos dažniau judėti gryname ore ir būti sveikesniais“, – sakė Visagino socialinių globos namų direktorė Vida Meškėnienė.

Menininko Jono Grundos sukurta 2,5 x 8 m dydžio funkcinė skulptūra – Dinozauras tapo traukos vieta/erdve, kurioje gyventojai treniruojasi, žaidžia įvairius sportinius žaidimus. „Ši skulptūra svarbi ir dėl to, kad gyventojai patys prisidėjo prie kūrybinio proceso, kas, vėlgi, juos skatino fiziškai judėti ir motyvuotai ruoštis varžyboms”, – pasakojo direktorė.

O ruošėsi gyventojai pagrindinėms varžyboms kūrybiškai. Per Žolinę  – jie ne tik dalyvavo estafetėse, bet ir rungėsi kurdami „Skaniausią puokštę dinozaurui”. Kitą kartą, šalia dinozauro, vyko “Smagioji olimpiada”, kurią organizavo “Raudonos nosys – gydytojai klounai”. Jie gyventojus mokė įvairių cirko triukų ir sportinių žaidimų. Geros emocijos ir aktyvus judėjimas, – visa tai labai reikalinga mūsų gyventojams.

Rugsėjo 14 d. įvyko pirmosios „Sportuok su Dinozauru” varžybos, kuriose dalyvavo 5 pagrindinės komandos ir didžiulis būrys aktyviai palaikančiųjų. Kaip ir visose varžybose, komandos į renginio vietą atbėgo nešinos įstaigos vėliava. Žaidėjus atlydėjo ir  rungtis organizavo kūno kultūros mokytojas, Lietuvos ir Latvijos baidarių irklavimo čempionas Vadimas Čižys. Varžybų programoje: mankštos, įvairios estafetės aplink Dinozaurą su kamuoliais ir lankais, krepšinio baudų mėtymas, smiginis.

Be pasiektų rezultatų ir gerų emocijų, gyventojams buvo svarbu ir tai, kad varžybų metu dėvėjo naujais, iš projekto lėšų įsigytais marškinėliais, sportiniais kostiumais, avėjo sportiniais batais. Gavę išskirtinį dėmesį, suvenyrus, apdovanojimo medalius ir taures, jie, tiesiog, švytėjo.

Varžybas tęsė legendinės roko grupės „Poliarizuoti stiklai“ lyderis Šarūnas Mačiulis, dalyvius savo hitais „įsukęs“ į šokių maratoną.

Šiuo metu Visagino socialinės globos namai įgyvendina du projektus, skatinančius neįgaliųjų fizinį aktyvumą.

Projektas „Sportuok su dinozauru“ bendrai finansuojamas valstybės Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurį administruoja Švietimo, mokslo ir sporto ministerija ir Švietimo mainų paramos fondas. Projekto tikslas – didinti žmonių su proto negalia motyvaciją aktyviai sportuoti, kelti pasitikėjimą savo jėgomis, pasitelkiant netradicinius įtraukimo į sportinę veiklą metodus.

Projektas „Neįgaliųjų psichikos sveikatos stiprinimas Visagino socialinės globos namuose organizuojant fizinio aktyvumo veiklas“ finansuojamas Visagino savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo 2020 metų specialiosios programos. Tikslas – organizuoti sveikatinimo ir fizinio aktyvumo veiklas asmenims, turintiems proto ir psichikos negalią.

Ateityje planuojamos kasmetinės, tradicinės varžybos “Sportuok su dinozauru”, į kurias tikimės įtraukti kitas globos įstaigas bei Visagino bendruomenę. Mūsų įstaiga sieks abipusės integracijos, o patys gyventojai ves žaidimus visiems norintiems sportuoti „su Dinozauru“.

 

Indrė Gruodienė
VSGN užimtumo specialistė

 

VISAGINO SOCIALINĖS GLOBOS NAMAI
Adresas Dūkšto kel. 68, 31147 Visaginas
Tel.: +370 (386) 60614
El.p. info@vsgn.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių
asmenų registre, kodas 191785483

© 2021 Visos teisė saugomos.

Pakeisti teksto dydį