Manote, kad dinozaurai išnyko? Tai netiesa! Visagino socialinės globos namų teritorijoje, šalia brandžių medžių, stovi originali dinozauro skulptūra, skirta fizinio aktyvumo veikloms. 2,5×8 m dydžio „Dinozaurą“ sukūrė ir pagamino menininkas Jonas Grunda, o į šį procesą įsitraukė ir globos namų gyventojai. Šioje įstaigoje gyvenančių žmonių sveikata didžiąja dalimi priklauso nuo jų fizinio aktyvumo.  Dėka 2019-2021 m. įgyvendinto projekto „Sportuok su dinozauru“, erdvė šalia skulptūros tapo mėgstama gyventojų sportinių treniruočių, varžybų ir kitų renginių organizavimo vieta.

Rugsėjo 22 d. įvyko ilgai planuotos antrosios „Sportuok su Dinozauru” varžybos, kuriose dalyvavo 5 pagrindinės komandos ir didžiulis būrys aktyviai jas palaikančiųjų. Visi dalyviai iškilmingai, su vėliava,  į renginio vietą atbėgo vedami kūno kultūros mokytojo, Lietuvos ir Latvijos baidarių irklavimo čempiono Vadimo Čižio, kuris ir vadovavo bei teisėjavo varžyboms.  O varžybos buvo tikrai dinamiškos, pradedant pramankšta, vėliau – judriomis ir linksmomis estafetėmis aplink dinozaurą, naudojant lankus, kūgius ir barjerus. Pats dinozauras tapo smagia kamuolių mėtymo kliūtimi. Komandos rikiavosi ir prie krepšinio lanko mėtyti baudas.

Po pietų renginys persikėlė į aktų salę, kur iškilmingai buvo apdovanotos varžybų dalyviai,  komandos ir jų kapitonai – globos namų socialiniai darbuotojai. Atskirus apdovanojimus pelnė greičiausias, ištvermingiausias ir vyriausias sportininkas. Šiek tiek pailsėję, visi trankiai šoko kartu su legendine muzikos grupe „Dinozaurai“.

Antrosioms varžyboms gyventojai ruošėsi kur kas aktyviau, nes juos motyvavo pirmose varžybose patirtas ne tik fizinis, bet ir emocinis pasitenkinimas. Džiugu, kad du gyventojai, ruošiantis varžyboms, ėmėsi iniciatyvos iššluoti visą globos namų teritoriją.

Viso projekto metu, be pasiektų rezultatų ir gerų emocijų, gyventojams buvo svarbu ir tai, kad treniruočių ir varžybų metu dėvėjo naujus, iš projekto lėšų įsigytus marškinėlius, sportinius kostiumus, avėjo sportiniais batais. Gyventojai, gavę suvenyrus, apdovanojimo medalius, taures bei išskirtinį dėmesį, tiesiog, švytėjo.

Projektas „Sportuok su dinozauru“ bendrai finansuojamas valstybės Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurį administruoja Švietimo mainų paramos fondas. Projekto tikslas – didinti žmonių su proto ir psichikos negalia motyvaciją aktyviai sportuoti lauke, kelti pasitikėjimą savo jėgomis, pasitelkiant netradicinius įtraukimo į sportinę veiklą metodus.

Pasibaigus projektui ir toliau planuojamos kasmetinės, tradicinės varžybos “Sportuok su dinozauru”, į kurias tikimės įtraukti kitas globos įstaigas bei Visagino bendruomenę. Mūsų įstaiga sieks abipusės integracijos, o patys gyventojai ves žaidimus visiems norintiems sportuoti su „Dinozauru“, kuris, beje, jau įtrauktas į Visagino lankytinų vietų sąrašą.
Visagino socialinės globos namų informacija

 

VISAGINO SOCIALINĖS GLOBOS NAMAI
Adresas Dūkšto kel. 68, 31147 Visaginas
Tel.: +370 (386) 60614
El.p. info@vsgn.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių
asmenų registre, kodas 191785483

© 2021 Visos teisė saugomos.

Pakeisti teksto dydį