Smagiai atšventėme nuostabiausią vasaros saulėgrįžos šventę  – Jonines. Pasveikinome varduvininkus, sudainavome daug dainų, smagiai pasišokome, suradome paparčio žiedą ir “audėme” gėlių kilimus.

Joninės – ne tik Rasų, Jonų, Ivanų, Janų ir Janinų laukiama šventė. Jos laukiame visi, nes visiems smagu įsitraukti į šventės šurmulį.  Nuskambėjus dainai „Buvo naktys švento Jono“ ,  mūsų globos namų liaudiškos muzikos kapela „Verpstė“ pradėjo šventinį renginį.  Tradiciškai pasveikinome varduvininkus: darbuotojus ir gyventojus bei  įteikėme jiems žolynais išmargintus ąžuolų vainikus.  Smagios dainos, dovanotos Jonams, privertė žiūrovus šokti ratelius, o šokėjų poras  suktis pagal Gytauto sukurtą valsą  „Joninių laužo liepsna“.

Vedėja papasakojo,  kad Joninių naktis yra puikus metas įvairiems būrimams ir ateities spėjimui, todėl ši šventė neatsiejama nuo meilės, vestuvių burtų, vainikų pynimo bei plukdymo, žolelių rinkimo, šokinėjimo per laužus ir paparčio žiedo ieškojimo. Joninų naktį taip pat spėjami ir orai, kurie seniau lėmė visą žmogaus gyvenimo tėkmę, tad šių žinių svarbos būta itin didelės.  Suskambo daina „Raganų puota“, kurią dainavome visi.

Vėliau organizavome orientacinį žaidimą – treniruotę, prieš ieškant tikro paparčio žiedo. Komandos, turėdamos globos namų teritorijos vaizdų nuotraukas,  turėjo surasti paslėptus prizus. Su užduotimi visi susitvarkė puikiai ir parsinešė saldžius prizus.

Joninių šventė tęsėsi ir po pietų. Vieni ėjo su šiaurietiškomis lazdomis į žygį ieškoti tikro paparčio žiedo, o kiti – „audė“ gėlių kilimus. Smagiai ir kūrybingai atšventėme. Gaila tik, kad dienos po truputį eina trumpyn.

Žiūrėkite nuotraukas https://www.vsgn.lt/gallery/zolynais-apipintos-jonines/

 

VISAGINO SOCIALINĖS GLOBOS NAMAI
Adresas Dūkšto kel. 68, 31147 Visaginas
Tel.: +370 (386) 60614
El.p. info@vsgn.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių
asmenų registre, kodas 191785483

© 2023 Visos teisė saugomos.

Pakeisti teksto dydį